Ballina Receta Gatimi Gjella File pule me spinaq

File pule me spinaq

370
0
SHPËRNDAJE

Perberesit:
800 gr file pule
8 luge spinaq te zier
djath
krip dhe ereza te perziera
1 vo
pak miell

Pergatitja:
Filet i prejme ne mes ne menyre qe te krijohet si nje “xhep” ne ne copen e mishit.

Ne ate “xhep” vejme pak spinaq te zier dhe te kulluar dhe pak djath.

I mbyllim dhe i vendosim pak ereza te perziera, i rrotullojme ne miell, pastaj ne ve dhe i fergojme ne vaj deri sa te skuqen.

Ju befte mir!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments