Home Jetë Astrologji Femrat: Seksi i tyre sipas horoskopit!

Femrat: Seksi i tyre sipas horoskopit!

541
0
SHARE

Dashja:
Tradicionalja e madhe, parapëlqen pozicionin e misionarit. Jepi dashuri, bëj dashuri me të dhe I ke marrë shpirtin. Drita të ulura, muzikë dhe romanticitet. Kjo është gjendja e duhur, që bën ndryshimin në mendjen dhe trupin e saj.

Demja:
Konservatores, në kulmin e kënaqësisë i pëlqen ta marrë vetë në dorë orgazmën e saj, prandaj ngjitet mbi mashkullin e fillon të kalërojë duke i përdorur lëvizjet seksuale në avantazhin e saj.

Binjakja:
Asaj i pëlqen seksi oral. Është nga femrat që u pëlqen t’i ofrojnë seks oral partnerit të tyre. Nuk e bëjnë për angari, por janë krijuese dhe vërtetë të mira në të.

Gaforrja:
Është gjithmonë shumë e dashuruar, prandaj ndjek zemrën edhe kur bën seks. Zakonisht I pëlqen ta joshë partnerin duke vallëzuar dhe duke Iu fërkuar nëpër këmbë, që ta çmendë fare.

Luanesha:
Kësaj femre i pëlqen çfarëdolloj gjëje që I bëjnë, mjafton që ajo të mos bëjë asgjë, të rrijë shtrirë dhe të shijojë. Më shumë se gjithçka, I pëlqen masazhi erotik. Dëshiron të shtrihet dhe të marrë masazhe sensuale partneri I saj.

Virgjëresha:
Është mjeshtre e duarve dhe kjo është shumë e rëndësishme, sepse meshkujt vështirë e pranojnë se femrat e bëjnë mire këtë, aq më tepër më mirë se vetë ata. Virgjëresha e bën më mirë se kushdo.

Peshorja:
Nëse natyra apo kirurgjia plastike e kapadjisur me gjoks të madh, ajo është shumë hedoniste (beson se kënaqësia dhe lumturia shkojnë gjithmonë bashkë). Edhe nëse jo, mos i u tremb Peshores nëse dëshiron të shkosh…

Akrepja:
Kësaj femre I pëlqen treshja, siteorikisht, sipraktikisht, Kjo përmbush edhe përfytyrimin e saj më të shpesht seksual. Është një femër, e cila përfytyron ta zotërojnë dy meshkuj njëkohësisht, por ka edhe dëshiratë seksit të njëjtë, pasi nuk do t’I thoshte “jo” as treshes me dy femra.

Shigjetarja:
I provon të gjitha, se fundja, po nuk provoi, si do dijë se çfarë të refuzojë? Prandaj, pasi I ka provuar të gjitha, ka dale në përfundimin se seksi anal është ai që do ta bëjë gjithmonë të kalojë në orgazëm, pavarësisht aftësive apo përmasave të partnerit të saj.

Bricjapja:
Kjo femër dëshiron që t’ja lejë mashkullit kontrollin dhe pëlqen të jetë lodra e tij. Bricjapja në shtrat bëhet e brishtë, e pambrojtur dhe dëshiron që mashkulli I saj të jetë dominant, pra kemi të bëjmë me një tjetër të nënshtruar si Anastasia Steel nga “50 Hijet e Greit”.

Ujorja:
E kundërta e Bricjapit, gruaja Ujor dëshiron ta ketë ajo drejtimin në shtrat dhe kjo është arsyeja pse shumica e femrave të kësaj shenje, përfundojnë në rolin e dashnores. Imponohen dhe I ndëshkojnë meshkujt në seks.

Peshqit:
Këtu kemi një grua, së cilës I pëlqejnë fetishet. Secila ka të sajën. Disa parapëlqejnë kur partneri I shikon në sy ndërkohë që I penetron, disa të tjera çmenden për ata që kanë fetish këmbët, kështu që mësojnë teknikat e punës me këmbë, ndërkohë që e adhurojnë tu puthen të tyret.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments