Receta Gatimi, Shendetesi

Falë kësaj pije nuk do të keni më asnjë gram dhjam në bark dhe kofshë!

Yndyra e tepërt akumulohet kryesisht në pjesën e barkut dhe në kofshë. Me kalimin e kohës ajo bëhet e rrezikshme, sepse përveçse shtoni në peshë mund t’ju shkaktojë probleme edhe me zemrën

Por, fatmirësisht ka një recetë 100 përqind natyrale, e cila do t’ju ndihmojë të eliminoni yndyrën në këto zona në mënyrë efektive dhe pa kosto

Në të njëjtën kohë, organizmi juaj do të përfitojë lëndë ushqyese si vitamina dhe minerale

PËRBËRËSIT:

1 lugë gjelle fara liri2 lugë gjelle tërshërë

1 lugë çaji kakao

7 kumbulla të thara

300 ml kos

100 ml ujë

PËRGATITJA:

Vlojeni fillimisht ujin dhe hidheni në një enë. Hidhini kumbullat e thara në të dhe mbulojini me një kapak. Lërini për 15 minuta

Ndërkohë në një tas tjetër përziejini kakon, farat e lirit dhe tërshërën. Më pas hidhni kosin dhe kumbullat e prera në copa të vogla. Përziejini mirë dhe ruajeni përzierjen në frigorifer

Pijeni në mëngjes me stomak bosh. Nëse e përdorni rregullisht humbisni 1-2 kilogramë në muaj

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads