Home Ballina Eriksen: Do t’i tregoj Anglisë se Kosova është shumë e rrezikshme

Eriksen: Do t’i tregoj Anglisë se Kosova është shumë e rrezikshme

122
0
SHARE

Superylli i Danimarkës, Christian Eriksen, u shpreh tejet i befasuar me lojën e Kosovës në barazimin 2-2 në Prishtinë.

Mesfushori i Tottenhamit u paraqit në pjesën e dytë dhe kontriboi në barazimin e mysafirëve, por u shpreh tejet i befasuar me lojën e Kosovës.

“Po jam vërtet i kënaqur që jam këtu dhe mezi pres që të vij neshja e radhës më vjen keq për ne, është dashur të fitojmë”.

“Kemi besuar se do të fitojmë para ndeshjes dhe ky nuk është rezultat i mirë. Ne e kemi ditur se Kosova ka lojtarë të mirë dhe në momentin që kanë shkuar përpara kanë rrezikuar shumë”.

“Unë do t’i tregoj lojtarëve të Anglisë se Kosova është shumë e rrezikshme”, deklaroi Eriksen. /

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of