Ballina Ballina Edhe kater vendvotime shkojnë në rinumërim

Edhe kater vendvotime shkojnë në rinumërim

287
0
SHPËRNDAJE

Komisioni qendror i zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës me ç’rast ka vendosur rinumërimin edhe te katër vendvotimeve. Burim Ahmetaj nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka raportuar se tashme janë numëruar 35% e votave me kusht dhe atyre te personave me nevoja te veçanta.

“Kemi raportin nga QNR me 24 tetor ka filluar numërimi i votave me kusht dhe atyre te personave me nevoja te veçanta. Deri ne ora 00:00 janë numëruar 35% te votave. Jemi ne proces te numërimit edhe te votave te tjera”, ka thëne ai.

Ahmetaj tutje tha se pas rinumërimit të më shume se 800 vendvotimeve janë gjetur mospërputhje edhe ne 4 vendvotime te tjera.

“Sa i përket votave me poste QNR pranon te gjitha zarfet e pranon nga shërbimi votues. Sa i përket fushës se te dhënave kemi pasur procese te vazhdueshme të rinumërimit por prapë ka qene një numër i vendvotimeve qe nuk janë përputhur. Janë e vendvotime qe ka mospërputhje”, ka thënë ai.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments