Lajme

E pazakontë! Gjesti i trafikantëve shqiptarë të heroinës befason gjykatën

Kohë më parë, lajmi i arrestimit të 14-shqiptarëve në Itali bëri bujë të madhe.

Ky grup kriminal merrej me trafikimin e lëndëve të forta narkotike, të llojit, kokainë dhe heroinë, megjithatë ata ja kanë hedhur paq në Gjykatë.

Sipas mediave italiane gjykata ka dhënë në total vetëm 50 vitë burg të shpërndara tek i gjithë grupi.

Përmes avokatëve ata kanë arritur ta minimizojnë dënimin me arsyen se, ata kishin derdhur një pjesë të të ardhurave nga aktiviteti kriminal në qendrën e rehabilitimit për ata që kanë varësi nga droga.

Sipas mediave italiane, shqiptarët e kryenin aktivitetin e tyre në provincën e Venecias, ndërsa arrinin që të fusnin deri në 1 kuintal heroinë në muaj nga Lindja e Mesme.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads