Jetë

E dini se cilat janë gratë më joshëse të Zodiakut?

Të gjitha gratë kanë hijeshinë e tyre dhe atë pjesë femërore që shfaqet në disa rrethana, por në varësi të shenjës së zodiakut, mund të jenë pak më shumë apo pak më pak joshëse.

Dashi
Gruaja e lindur në shenjën e dashit është një nga shenjat më joshëse të zodiakut. Ato janë luftëtare, provokuese dhe krijuese në marrëdhëniet e tyre. Këto gra nuk kanë nevojë t’i fshehin interesat e tyre, janë të drejtpërdrejta dhe të pandalshme kur bëhet fjalë për të qenë me dikë. Kur nxjerrin jashtë armët e joshjes nuk ka njeri që mund ta ndalojë këtë lloj femre, ajo bëhet një grua e fortë në çdo gjë që bën, i pëlqen të improvizojë dhe të angazhohet madje në marrëzi.
Përputhen me: me luanin, peshoren dhe akrepin.

Demi
Gratë e shenjës së demit janë më femëroret e Zodiakut, ato tërheqin botën e joshjes, për sa kohë që bota e tyre nuk paraqet vështirësi. Ajo pëlqen të planifikojë çdo gjë që dëshiron të realizojë dhe kur e merr, i rritet adrenalina, derisa bëhet një grua pasionante dhe intensive.
Ajo i pëlqen marrëdhëniet stabilizuese ku ka mjaftueshëm besim për të treguar anën e saj të ëmbël.
Pëpruthen me: binjakët dhe akrepin.

Binjakët
Binjakët zgjedhin me kujdes dhe nuk përpiqen të bëjnë gabime, ato janë romantike të gjalla dhe të parezistueshme. Megjithëse nuk para e tregon ndjeshmërinë e vet, kur do, ajo e tregon të gjithë potencialin që ka, me ata që ai përballet. Kjo grua fiton atë që dëshiron. I pëlqen improvizimet dhe surprizat, ndërsa monotonia është e mërzitshme për të.
Përputhet me: Ujorin, Shigjetarin, Peshoren.

Gaforrja
Gruaja e Gaforres është shumë e ëmbël, romantike dhe imagjinative. Edhe pse ka nevojë të stimulohet, ajo është në gjendje të bëjë dikë tjetër që të dridhet. Si armë të joshjes kjo grua preferon gjestet, të cilat sugjerojnë interesin e saj, fjalët janë të mjaftueshme kur dëshiron të marrë diçka.
Ajo jepet plotësisht nëse është me personin e duhur dhe nëse ekziston një angazhim serioz midis tyre. Ajo është simpatike, delikate dhe e pasionuar, prandaj ajo është gruaja ideale për të gjitha shenjat, me përjashtim të akrepave dhe peshqve.

Luani
Gruaja e luanit është e dashur, femërore, e pasionuar dhe e fortë. Meqenëse është aq e vendosur në të gjitha dhe për të gjitha, nuk kushton asgjë që të lëshojë fuqinë e saj të joshjes. Mbizotërimi i situatës është pika e saj e fortë. Asaj i pëlqen e vështira dhe ndonjëherë edhe e pamundura, por duke qenë se është jashtëzakonisht racionale, ajo studion çdo lëvizje për të marrë kontrollin e situatës. Është argëtuese, dinamikë dhe krijuese.
Përputhet me: Shigjetarin, Luanin dhe Peshoren.

Virgjëresha
Gruaja e virgjëreshës është flirtuese dhe e pasionuar, pasi ajo është shumë analitike, në gjendje të dijë se cilat janë dëshirat e partnerëve të saj në çdo kohë, kështu që arma e saj e joshjes është që të kënaqë dëshirat e partnerëve. Fantazia e saj e ndaluar e bën atë misterioze. Është shumë e vështirë që të mos i arrijë qëllimet e veta, kur dëshiron të jetë e papërmbajtshme.
Përputhet me: Demin, Peshqit dhe Bricjapin.

Peshorja
Gruaja e Peshores zotëron simpatinë dhe butësinë dhe, edhe pse ajo bie në dashuri e di se si të dallojë dëshirat e zemrës nga dëshirat e mendjes së saj. Ajo pëlqen të argëtohet, por nuk jepet lehtësisht. Për të joshur, përdor duart, aromën, njohurinë. Njeriu ideal për një grua është ai që di se si ta dominojë atë, pavarësisht nga muret që ajo ka ndërtuar rreth saj.
Përputhet me: Luanin, Dashin, Shigjetarin.

Akrepi
Gruaja e akrepit është e ndjeshme dhe e rrezikshme. Ajo ka një intuitë pothuajse të pagabueshme dhe zakonisht nuk bën gabime. Ajo është aq e sigurt në vete, sepse ajo e di se si të joshë me fjalë dhe pamje. Akrepi është një mjeshtre në artin e joshjes, kapaciteti i saj për shijen dhe misterin që e rrethon e bën këtë grua një “drogë” të vërtetë
Përputhet me: Dashin, Gaforren Peshqit.

Shigjetari
Gruaja e Shigjetarit është e pandalshme dhe e pavarur. Si dashnore ajo është entuziaste dhe e mprehtë, ajo pëlqen të luajë shumë. Duke qenë se nuk e duron rutinën, ajo gjithmonë përjeton gjëra të reja, gjë që e bën atë një grua jashtëzakonisht joshëse dhe eksperimentale. Është shumë vështirë të mos e gjejmë këtë grua simpatike.
Përputhet me: Dashin, Luanin dhe Shigjetarin.

Bricjapi
Gruaja e Bricjapit e di saktësisht se çfarë dëshiron, prandaj kur e pëlqen dikë, ajo arrin ta pushtojë. Është praktike dhe përgjegjëse, nuk është agresive. Edhe pse, nganjëherë merr kohë për të pushtuar dikë, kur ajo arrin shkakton një tërmet emocionesh.
Përputhet me: Demin, Virgjëreshën dhe Bricjapin.

Ujori
Ujori është gruaja më e pavarur në zodiak. Ajo e ndjen veten të lirë, prandaj joshja e saj është e paparashikueshme. Edhe pse është e vështirë për të që të angazhohet, kjo grua është një dashnore intensive e cila pëlqen të dalë jashtë të zakonshmes. Gjithmonë ka nevojë për hapësirë dhe liri. Është një grua që ei zbukuron të gjithë.
Përputhet me: Binjakët, Peshoren është Luanin.

Peshqit
Gruaja e Peshqve është më besnikja e Zodiakut. Arma e saj e joshjes janë përkëdheljet, pasi është shumë e qartë për t’i bërë të tjerët të ndiejnë atë që dëshirojnë dhe kjo duket të jetë magjia e saj. Jepet tërësisht sepse është një romantike e pamposhtur, por pasi nxjerr jashtë anën e saj romantike dhe e kombinon atë me butësinë e saj, ajo të bën të çmendesh pas saj.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads