Ballina Sport Futboll Dybala nënshkruan kontratë të re me Juventusin

Dybala nënshkruan kontratë të re me Juventusin

323
0
SHPËRNDAJE

Ylli i Juventusit, Paulo Dybala, do të nënshkruajë kontratë të re, nga e cila do t’i fitojë 135 mijë euro në javë, raporton The Sun.

Sulmuesi 24-vjeçar thuhej se do të largohej nga Italia në fund të këtij sezoni, me Manchester United, Barcelona dhe Real Madrid në mesin se skuadrave që kanë shfaqur interesim për të, transmeton Express.

Kontrata e re e Dybalas nuk do të përfshijë klauzolë lirimi dhe do ta bëjë argjentinasin lojtarin më të paguar në Juve bashkë me Gonzalo Higuain.

 

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments