Futboll, Sport

Dy superskuadrat që nuk kushtojnë asnjë cent

Shumë lojtarë të mëdhenj dhe cilësorë do të jenë të lirë të bisedojnë me cilindo klub për transferim të lirë, pa asnjë cent, duke filluar nga 1 janari 2019.

Kampionë të Kupës së Botës si Cesc Fabregas, Juan Mata apo Olivier Giroud, dhe lojtarë me perspektivë si Rabiot janë të lirë për të cilët do të luftojnë klubet e mëdha evropiane, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, ka edhe të tillë si David Luiz, Godin dhe Juanfran, të cilët kanë pasur karriera madhështore dhe janë të lirë për të gjetur klub të ri prej 1 janarit.

Por, këta javë vetëm disa prej atyre që, duke lënë mënjanë pagën e tyre, një ekip mund t’i transferojë pa e shpenzuar asnjë qindarkë.

Më poshtë i gjeni dy ekipe të krijuara nga lojtarë të lirë:

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads