Ballina Jetë Dieta me kos ju bën të humbisni 5 kg në javë

Dieta me kos ju bën të humbisni 5 kg në javë

1266
0
SHPËRNDAJE

Gjatë kësaj diete duhet të konsumoni sa më shumë ujë, si dhe të kryeni aktivitete fizike.

Dita e parë

Mëngjesi: 100 gr kos me tërshërë.
Zemra: një filxhan kos.
Dreka: Sallatë jeshile me një kokërr patate të zier.
Zemra: Kos me fruta (mollë, portokalle, limon).
Darka: 200 gr fileto pule.
Para gjumit: Një gotë kos me një domate të grirë në mikser.

Dita e dytë

Mëngjesi: 100 gr kos me tërshërë.
Zemra: Kos me fruta (mollë, boronica, pjeshkë).
Dreka: 50 gr oriz të shoqëruar me sallatë me domate.
Zemra: Kos me fruta (mollë, portokalle, limon).
Darka: Sallatë me perime mikse, e shoqëruar me një fetë buke të zezë, ose integrale.
Para gjumit: Një gotë kos.

Dita e tretë

Mëngjesi: 100 gr kos me tërshërë.
Zemra: Kos me fruta sipas dëshirës.
Dreka: Supë perimesh mikse e shoqëruar me sallatë perimesh mikse.
Zemra: Kos me fruta (mollë, portokalle, limon).
Darka: 200 gr peshk i pjekur në zgarë e shoqëruar me sallatë jeshile.
Para gjumit: Një banane.

Dita e katërt

Mëngjesi: 100 gr kos me tërshërë.
Zemra: Kos me fruta sipas dëshirës.
Dreka: 200 gr fileto pule, e shoqëruar me sallatë greke (domate, ullinj, qepë, djath i bardhë).
Zemra: Kos me fruta (mollë, portokalle, limon).
Darka: 2 kokrra patate të ziera, të regjura në uthull molle.
Para gjumit: Një gotë kos me një domate të grirë në mikser.

Dita e pestë

Mëngjesi: 100 gr kos me tërshërë.
Zemra: Kos me fruta sipas dëshirës.
Dreka: 50 gr oriz.
Zemra: Një gotë kos e shoqëruar me një fetë buke të thekur (bukë e zezë ose integrale).
Darka: 100 gr fileto pule e shoqëruar me sallatë perimesh mikse.
Para gjumit: Një thelë shalqi.

Dita e gjashtë

Mëngjesi: 100 gr kos me tërshërë.
Zemra: Kos me fruta sipas dëshirës.
Dreka: 200 gr peshk i pjekur në zgarë e shoqëruar me sallatë jeshile, ose me sallatë perimesh mikse, si dhe një fetë buke e zezë ose integrale.
Zemra: Një gotë kos e shoqëruar me një fetë buke të thekur (bukë e zezë ose integrale).
Darka: Perime të pjekura në zgarë.
Para gjumit: Një thelë pjepër.

Kjo dietë rekomandohet të përsëritet jo më shumë se një herë në muaj.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments