Astrologji, Jetë

Dhuntitë Tona Të Lindura, Në Bazë Të Shenjës Së Horoskopit

Kur bëhet fjalë për aftësitë psikike, shumë njerëz mendojnë për diçka shkencore. Në realitet, ne të gjithë i kemi këto aftësi dhe kemi fuqinë për t’i shfrytëzuar ato, me kohë dhe praktikë. Hapi më i rëndësishëm për të shfrytëzuar aftësitë tuaja psikike është të njihni shenjën tuaj të zodiakut dhe limitet tuaja.

1. Dashi

Aftësia juaj është kërkimi i talenteve. Një ditë mund të hasni një muzikant rruge dhe vitin tjetër do të shihni muzikantin që do të performojë përpara miliona fansave, në një arenë të mbushur plot. Ju jeni një zbulues i aftë talentesh.

2. Demi

Ju jeni ekspert në përcaktimin e kufijve me dikë, dhe ju bëni shumë përpjekje për t’i ndaluar ata që t’i kalojnë ato kufij. Ju mund ta dini kollaj nëse dikush po përpiqet të kalojë kufijtë tuaj dhe të mos kini frikë ta ndaloni atë.

3. Binjakët

Ju gjithmonë i dini fjalët e duhura që duhen përdorur, edhe nëse nuk e njihni personin përballë jush. Njerëzit vijnë tek ju spontanisht, sepse keni aftësi të madhe për të kuptuar.

4. Gaforrja

Empatia është fuqia jote më e madhe. Ju mund të kuptoni nëse dikush është agresiv dhe gjithashtu e dini se si ta ndaloni.

5. Luani

Me ju, gjithçka është sinkronizëm. Ju e dini se si të arrini në kohë, si të flisni atë që keni në mendje, dhe kur të merrni përgjegjësi mbi vete. Sinkronizimi funksionon mrekullisht për ju.

6. Virgjëresha

Konsideroheni gjeni, sepse i dini gjërat para se kushdo tjetër. Për shembull, një gjë që pritet të ndërtohet mund të jetë vendi ideal për të rritur fëmijët, dhe këtë ju e dini para gjithë të tjerëve.

Peshorja

Ju mund t’i lexoni njerëzit sikur të ishin një libër. Ju e dini saktësisht se çfarë do të bëjnë ata, si dhe motivin që qëndron pas zgjedhjes së tyre.

8. Akrepi

Talenti juaj është të lexoni dashurinë, kudo. Ju doni dashuri pa fund, dhe kjo aftësi ju ndihmon ta gjeni atë.

9. Shigjetari

Talenti juaj është optimizmi. Ju e dini saktësisht kur të merrni me përgjegjësitë tuaja, sepse tashmë e dini se veprimet shpërblehen.

10. Bricjapi

Ju e dini saktësisht se kur duhet të rriteni dhe të ndryshoni. Kur vjen puna te largimi nga puna juaj apo shitja e shtëpisë, ju e dini kohën e duhur për të bërë ndryshimin e madh.

11. Ujori

Aftësia juaj është të lexoni mendjen dhe të merrni atë që dëshironi. Në vend që t’i kërkoni dikujt atë që doni, preferoni të kalojë më shumë kohë, por e dini që do ta merrni.

12. Peshqit

Shenja juaj ka aftësinë më të fortë psikike. Ju mund të shihni të gjithë enigmën se si do të shpaloset jeta dhe ju do të dini saktësisht se si të veproni.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads