ShowBiz

Cristiano Ronaldo, i pari në botë që arrin 150 milionë ndjekës në Instagram

Cristiano Ronaldo edhe një herë merr vëmendjen e botës.

Futbollisti i Juventus edhe një herë ka dëshmuar se është futbollisti më i dashur në botë.

CR7 ka arritur që të mbledhë në profilin e tij në rrjetin social Instagram mbi 150 milionë ndjekës, shkruan Gazeta Express.

Kështu, futbollisti i suksesshëm bëhet personi i parë në botë që arrin këtë numër rekord të ndjekësve, duke kaluar artistet që kanë mbajtur vendin e parë, si Selena Gomez dhe Ariana Grande.

View this post on Instagram

Feliz Natal! Merry Christmas!🎅🎄❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads