Futboll, Sport

Chelsea-Barça: Fomracionet e mundshme, Conte në dyshim me Moratan

Sonte (e martë) në Stamford Bridge do të luhet takimi i 13-të nga viti 2000 mes Chelseat dhe Barcelonës.

Kjo ndeshje është një nga ato me rivalitetin më të madh në vitet e fundit dhe nisur nga kjo dhe këtë herë pritet një tjetër ndeshje e bukur.

Katalunasit synojnë të arrijnë në çerekfinale për të njëmbëdhjetën herë radhazi, ndërsa skuadra e Conte e ndihmuar nga publiku vendas tashmë është fokusuar në Ligën e Kampionëve me gjithë forcat.

Antonio Conte ka shumë dyshime për Alvaro Moratan dhe me shumë mundësi do ta lë në bankën rezervë.

Te Barça nga minuta e parë pritet të luajë Paulinho, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme:

Chelsea (3-5-2): Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill; Moses, Kantè, Drinkwater, Fabregas, Alonso; Hazard, Giroud.

Barcelona (4-4-2): Ter Stegen; Sergi Roberto, Piquè, Umtiti, Jordi Alba; Paulinho, Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suarez.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads