Home Astrologji Çfarë thonë yjet për shenjën: Ujori 2019

Çfarë thonë yjet për shenjën: Ujori 2019

130
0
SHARE

Ujori

Çfarë thonë yjet për shenjën: Ujori

Horoskopi Ditor

15 Mars 2019

Ndikimi i Venusit në shenjën tuaj do ju bëjë më të guximshëm se zakonisht dhe do arrini që të befasoni partnerin/en, duke mos ju rezistuar dot. Nëse jeni vetëm, kjo është dita e duhur për tu afruar me një person që pëlqeni. Në punë, kjo e premte do të jetë mjaft e frytshme, ku do të keni mundësi që të nxirrni në pah aftësitë tuaja.

Horoskopi Javor

11 Mars – 17 Mars 2019

Dashuria: Edhe nëse keni shumë mendime në mendjen tuaj rreth sferës së punës, me partnerin/en ju do të keni një kuptim që do të favorizojë edhe një iniciativë të tillë si një udhëtim jashtë qytetit ose një mbrëmje romantike. Beqarët duhet të përpiqen të jenë më të hapur, kontrastet planetare shpallin revolta dhe grindje për gjëra me rëndësi të vogël. Puna: Ngjarjet dhe diskutimet e paparashikuara do të çojnë në nervozizëm dhe konfuzion në punë, megjithatë, në mes të premtes dhe të shtunës gjërat do të përmirësohen dhe të jetë në gjendje për të parë një dritëz shprese nga kjo situatë e pazakontë.

Horoskopi Mujor

Mars 2019

Dashuria: Dashuria do të jetë në plan të parë për Ujorët, Marsi do të jetë fatale për takimet. Horoskopi në fakt njofton për beqarët se do të ketë shumë raste që mund të sjellin takime interesante. Venusi do të jetë në shënjestër që nga fillimi i muajit dhe madje edhe ata që janë në çifte do të kenë një jetë më të thjeshtë. Shumë do të mendojnë gjithashtu për zgjerimin e familjes, ndërkohë që ata që vendosin të mbyllin një histori mund ta bëjnë këtë pa shumë vuajtje, madje duke provuar një ndjenjë të thellë çlirimi. Puna: Nga pikëpamja e biznesit, Ujori do të investohet nga një forcë e pabesueshme që kjo shenjë ka sjellë me të për njëfarë kohe. Horoskopi ofron një periudhë plot mundësi të reja, me yjet në favor dhe të rregulluar mirë për të sjellë projekte të rëndësishme. Ata që duan një promovim ose një avancim në karrierë duhet të veprojnë në pjesën e parë të muajit, të konsideruar si më të fatit dhe më të mbrojtur nga yjet. Rreth fundit të muajit, shumë nga shenjat do të jenë në gjendje të ndërmarrin një karrierë të re.

Horoskopi Vjetor

Viti 2019

Të lindurit nën shenjën e Ujorit, në vitin 2019-të do të mbani mend disa përvoja të papritura lidhur me mrekullitë e vogla të jetës që nganjëherë fati na dërgon për të forcuar besimin tonë në paracaktimin. Gjatë vitit, ju do të keni për të zgjidhur një problem pronësie ose pak urgjente që do të krijojë një shqetësim financiar për ju. Nëse jeni në procesin e shitjes së një prone, ndoshta çmimi që dikush do të ofrojë nuk do t’ju kënaqë. Është e mundur për të shitur diçka nga e cila nuk do të keni përfitim, por ju do të kujdeseni për atë domosdoshmërish ose si çështje urgjente. Në përgjithësi, 2019-a do të ketë periudhat e favorshme të stabilizimit financiar dhe më shumë të ardhura nga aktivitete të ndryshme. Paratë e papritura ose shfaqja e burimeve të papritura të të ardhurave nuk përjashtohen. Gjatë këtij viti, do të testoheni marrëdhëniet tuaja me një vëlla apo motër, një vjehërr ose kunatë, kushërinj, etj. Ndoshta tension midis jush do të shkaktohet nga kundërshtimi personal ose do të jetë për shkak të disa mosdashjes personale. Gjatë vitit, shëndeti i një burri nga rrethi i të afërmve: babai, gjyshi, xhaxhai dhe të tjerët do të kërkojnë kujdes. Ju ka gjasa të jetoni në qytete dhe fshatra të ndryshme, dhe këto ngjarje do të kërkojnë një udhëtim nga ana juaj. Këtë vit, ju nuk do të dëshironi të humbni kohën tuaj në aventura një-ditore, por ju do të shikoni për stabilitet dhe perspektivë në një marrëdhënie. Kjo nuk do të kërkojë gjithmonë që të përjetoni dashuri të trazuar ose të zjarrtë. Gjatë vitit do të ndodhin situata të paqarta që lidhen me punën ose shëndetin e një djali ose të një të riu: biri, nipi, vëllai i vogël dhe të tjerët. Ndoshta një person i tillë do t’ju mashtrojë me informacione të paqarta ose të rreme, ose ai do të jetë i gabuar. Viti 2019 sjell ngjarje të rëndësishme dhe të paharrueshme në familje dhe në rrethin tuaj të të afërmve: fejesë, martesë, përvjetor, lindje, etj. Nuk ka surpriza këtu dhe ka më shumë gjasa të parashikohen apo planifikohen ngjarje. Ky fillim viti do të kujtohet me shfaqjen e mrekullive të vogla në jetën tuaj. Ato do të ndodhin ndryshe për të gjithë ju dhe do të kenë lidhje me sfera të ndryshme të jetës suaj. Femrat do të kenë përvoja të çuditshme dhe të pashpjegueshme që mendja njerëzore vështirë se mund ta shpjegojë. Komunikimi juaj me njerëz të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të ndihmojnë në zhvillimin tuaj shpirtëror. Gjatë vitit ju do të jeni në gjendje të arrini sukses ose të keni eksperienca të veçanta në lidhje me karrierën, arsimin, aktivitetin tuaj publik ose politik. Veprimet tuaja me njerëz të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqeve do të jenë të rëndësishme në arritjen e rezultateve madhore në këto fusha të jetës. Viti do të favorizojë fillimin e një pune të re, një nivel të ri të arsimit, një aktivitet të ri politik ose shoqëror. Gjatë vitit, do të përjetoni me nënën, të dashurën ose gruan punën ose dështimet e biznesit. Arsimi i një vajze ose një mbesë mund të shkaktojë shqetësim. Disa surpriza në vitin 2019 do të lidhen me lindjen e një vajze, një ndryshim të papritur në jetën e një gruaje të re dhe kështu me radhë. Femrat mund të habiten nga një shtatzëni e pritshme ose e papritur.

Horoskopi i Dashurisë

Viti 2019

Në vitin 2019 Jupiteri do të konfirmojë prirjen tuaj për miqësi, të cilën shumë nuk do ta kuptojnë. Për ju nuk ka asgjë të gabuar në dashurimin e një personi pa seks ose marrëdhënie seksuale pa një përfshirje të nevojshme sentimentale. Ju do të ndiheni të lirë për të bërë atë që zemra juaj ju thotë. Duhet të siguroheni që partnerët tuaj të mos vuajnë për shkak të këtyre marrëdhënieve të paqarta dhe të padefinuara. Venusi në shenjën tuaj në mars dhe në fund të dhjetorit, megjithatë, mund t’ju bëjë të bini me të vërtetë në dashuri!

Horoskopi i Punës

Viti 2019

Pasi jeni lodhur shumë, më në fund, në vitin 2019 do ndiheni në vendin e duhur dhe mbi të gjitha me personat e duhur. Jupiteri në fakt do ju mundësojë kontakt me personat që janë figura të rëndësishme për rritjen tuaj profesionale.. do hapen mundësi të cilat ju dukeshin shumë të largëta. Por, Urani do bëjë që gjithçka të shkojë ‘vaj’ dhe duhet të bëni ca përpjekje për të gjetur një kompromis mes familjes dhe karrierës. Fitimet e majme mund t’ju largojnë nga kursimi.

Horoskopi i Shëndetit

Viti 2019

Jeni të uritur për sukses. Marrëdhënie te ndryshme vazhdojnë të ndikojnë në shëndetin tuaj dhe do të ishte levizje e zgjuar nese vendosni kufinj te rinj nga janari.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of