Home Astrologji Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshqit 2019

Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshqit 2019

185
0
SHARE

Peshqit

Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshqit

Horoskopi Ditor

15 Mars 2019

Mund të dominoheni nga nostalgjia gjatë kësaj dite lidhur me një person të veçantë nga e kaluara juaj. Vlerësoni me kujdes rrethanat në mënyrë që të mos cenoni raportin aktual. Ditë mjaft e favorshme parashikohet për ata që janë vetëm, të cilët do të kenë takime interesante dhe intriguese. Sa i takon punës, mund të gjeni shtysa të reja pozitive.

Horoskopi Javor

11 Mars – 17 Mars 2019

Dashuria: Java fillon me pak ‘humor të keq, ju do të jeni i mërzitur dhe jo shumë komunikues. Ju nuk do të keni shumë dëshirë të shoqëroheni dhe njësoj do të refuzoni ftesat e miqve. Dashuria për çiftet do të luhatet dhe shumë do të sillen për të mbyllur gjithçka brenda vetes, por gjatë fundjavës situata do të përmirësohet. Puna: E kundërta ndodh në sektorin e punës, kjo javë do të ecë shumë mirë dhe do arrini të mbyllni të gjitha projektet që keni pasur në dorë.

Horoskopi Mujor

Mars 2019

Dashuria: Stabilitet më i madh nga pikëpamja e ndjenjave, veçanërisht nëse ato janë në çifte. Megjithatë, do të ketë pakënaqësi në shumë marrëdhënie dhe ata që nuk ndihen të dashur do të jenë në gjendje të tradhëtojnë. Ata që janë vetëm dhe do të duan të jenë të kënaqur me një person tjetër, nuk do të kenë probleme të mëdha, do përfitojnë vetëm nga mundësitë për takimet që do të dalin.

Puna: Koha e mirë për ata që vendosin të fillojnë biznesin e tyre ose të ndërmarrin një aktivitet që në njëfarë mënyre e bën atë autonome. Muaji mars për Peshqit është e favorshme për iniciativat e marra me guxim, edhe nëse është e nevojshme të jeni të kujdesshëm në investime. Nga mesi i muajit mund të shihen projekte të reja që do të zhvillohen më shumë në muajt e ardhshëm, falë edhe ardhjes së sezonit të bukur. Shkurtimisht, ata që mbjellin mirë do të korrin edhe më mirë.

Horoskopi Vjetor

Viti 2019

Të lindurit nën shenjën e Peshqit, para jush është një vit në të cilin do të përpiqeni të realizoni pritshmëritë tuaja lidhur me familjen tuaj. Ju do të investoni shumë energji në planet tuaja familjare për një shtëpi të re apo rindërtimin e asaj që tashmë e keni. Disa nga përfaqësuesit e kësaj shenje do të krijojnë një familje të re ose do të kujtojnë vitin 2019 me një tjetër ngjarje fatale familjare.

Viti 2019 do t’ju sjellë raste të ndryshme për përfitime financiare. Sidoqoftë, ka shumë shpenzime, veçanërisht për ata që kanë një djalë ose një nip. Një numër i madh i grave do të mbështeten në të ardhura më të mira nga partneri i tyre, por kjo nuk do të thotë që ju nuk do të punoni. Në këtë vit, merrni çdo biznes të ri ose propozim të biznesit me kujdes. Jo gjithçka do të jetë aq e mrekullueshme sa duket fillimisht. Mos u nxitoni me zgjidhje për një punë të re që lidhet me transportin, udhëtimin (zhvendosjen në një vend tjetër) ose lidhur me mjetet e komunikimit.

Në punën tuaj, shmangni situatat e komentet e pandershme, intrigat dhe përpiquni të provoni profesionalizmin tuaj, të mos komentoni gabimet e të tjerëve. Gjatë vitit ju do të gëzoni ngjarje të ndryshme që lidhen me të afërmit (kryesisht meshkuj). Shëndeti i një babai ose i një të afërmi të babait do të jetë një shqetësim serioz. Jeta juaj e dashurisë do të kaloj në një stad tjetër. Një ngjarje e veçantë që lidhet me të ardhmen e një gruaje nga familja juaj, e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të mbahet gjatë vitit. Ngjarjet e padëshiruara do të lidhen me ndarjet e ndryshme të jetës në familje ose në familjen tuaj të të afërmve.

Viti 2019 do të jetë kompleks sa i përket marrëdhënieve tuaja të jashtme ose udhëtimit jashtë vendit. Do të ketë probleme ose konflikte me njerëzit përtej kufijve. Ky vit, megjithatë, sjell fat të mirë dhe një shans të ri, domethënë përmes njerëzve që jetojnë dhe punojnë jashtë vendit. Këtë vit, ju do të ndryshoni gjendjet, preferencat ose aktivitetet tuaja publike ose politike. Diçka e re do të shfaqet, gjë që do të lë përshtypje shumë më tepër, ose me entuziazëm do të merrni pjesë në ngjarje të reja (sidomos me një qëllim bamirës apo paqedashës).

Një situatë stresuese me një mikeshë do të jetë shkak i momenteve të tensionuara dhe përvojave emocionale. Disa nga surprizat në 2019-ën do të lidhen me udhëtimin e papritur, duke ndryshuar vendbanim ose duke qëndruar në një vend tjetër për një periudhë të caktuar kohe. Në vitin 2019, personat nën moshën 35 vjeç do të përjetojnë ngjarje të rëndësishme në lidhje me arsimin, stabilizimin financiar, punën më të paguar, ose një karrierë prestigjioze.

Horoskopi i Dashurisë

Viti 2019

Me Neptunin në anën tuaj gjatë gjithë vitit, edhe në vitin 2019 ju mund të bini në dashuri me një person të ndryshëm çdo ditë. A nuk është koha që të bini në dashuri me veten? Jupiteri do të sjellë keqkuptime në jetën në çift, të lindur nga fakti se ju nuk do të jeni në gjendje të gjeni një kompromis të drejtë midis karrierës dhe jetës emocionale. Miqtë e tu do t’ju japin këshilla më të mira. Venusi do t’ju japë mundësinë të takoni njerëz të rinj në muajt prill, korrik dhe tetor.

Horoskopi i Punës

Viti 2019

Me Jupiterin kundër jush deri ditët e para të dhjetorit, viti 2019 doi jetë një vit në të cilin puna juaj kryesore është të gjeni besimin në aftësitë tuaja. Një disfatë në punë mund t’ju demotivojë ose mund të ndiheni të detyruar të pranoni një punë që është më poshtë se aftësitë tuaja. Saturni do bëjë të takoni njerëz ekspertë, që do dinë t’ju japin këshilla të mençura. Urani do sjellë mungesë stabiliteti për financat në muajt janar dhe shkurt: mbahuni fort!

Horoskopi i Shëndetit

Viti 2019

Do t’i përkushtoheni vetes tuaj përgjatë muajit mars. Do ta shihni veten duke ndryshuar gjëra të cilat i mendonit të pandryshueshme.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of