Home Astrologji Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshorja 2019

Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshorja 2019

120
0
SHARE

Peshorja

Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshorja

Horoskopi Ditor

14 Mars 2019

Jeta juaj ne çift ne përgjithësi do jete e mbrojtur nga Jupiteri. Plutoni do mundohet t’iu destabilizoje por nuk do ia dale dot mbanë. Beqaret ndryshe nga kohet e fundit do iu japin me shume rëndësi ndjenjave te tyre. Do jeni mjaft te favorizuar sot. Përfitoni! Një problem financiar do iu turbulloje paksa nga mëngjesi, por me kalimin e orëve çdo gjë do filloje te qartësohet e te zgjidhet.

Horoskopi Javor

11 Mars – 17 Mars 2019

Dashuria: Java fillon jo me të vërtetë e madhe, do të shfaqen disa shqetësime që do të mbajnë mendjen tuaj të zënë deri të mërkurën. Nga mesi i javës gjërat do të fillojnë të ndryshojnë, tensioni me partnerin/en tuaj do të lirohet dhe të premten ju mund të merrni frymë lirisht. Edhe për ata që janë vetëm perspektivat do të jenë të njëjta. Puna: një avantazh në punë dhe në menaxhimin e rolit tuaj dhe vendin e punës do t’ju japin kënaqësi edhe financiarisht.

Horoskopi Mujor

Mars 2019

Dashuria: Ndjenjat zgjohen këtë mars, ata që janë të martuar ose bashkëjetojnë do hedhin hapapër më tej, ndërsa beqarët mund të bëjnë njohje të mira, kështu që është koha për të takuar shpirtin binjak në qoftë se ata duan ta gjejnë atë. Nga ana tjetër, do të ketë probleme midis atyre në të cilët dialogu është ndërprerë për një kohë të gjatë dhe do të jetë e nevojshme të qartësohet për të gjetur një marrëveshje. Në të gjitha situatat, megjithatë, Peshorja do të ketë një qiell të mirë dhe të gjithë do të jenë në gjendje të jetojnë në emocione të bukura.

Venusi në aspektin pozitiv na bën të parashikojmë disa aventura të bukura. Puna: Ankthet dhe keqardhjet mund të shqetësojnë ata që kanë lindur në Peshore në këtë muaj të marsit. Të rinjtë që janë duke luftuar me një punë të redo të jetojnë momentet e dyshimit dhe pasigurisë, sepse ata do të ndihen nën hetim, ndërsa ata që janë promovuar dhe detyrat e reja do të vlerësohen. Disa madje mund të kenë keqardhje për zgjedhjet e bëra në të kaluarën. Yjet, megjithatë, gjithashtu ofrojnë transferta që premtojnë.

Horoskopi Vjetor

Viti 2019

Të lindurit nën shenjën e Peshores, 2019-a është një nga vitet më të paparashikuara në jetën tuaj para 12 vjetësh. Në vitin 2019, keni më shumë angazhime në lidhje me shëndetin e familjes suaj ose rrethit të ngushtë familjar. Një problem i papritur i shëndetit mund të lindë rreth një përfaqësuesi të shenjës së Dashit, Shigjetarit ose Luanit. Këtë vit do të ketë një zhvillim më të ngadalshëm në çështjet financiare dhe materiale. Kjo nuk do të thotë që do të keni krizë apo vështirësi serioze, por në përgjithësi do t’ju kërkohet të jeni më të kujdesshëm ose të siguroni më shumë se një burim të ardhurash. Gjatë vitit do të kaloni nëpër disa konflikte të dhimbshme të lidhura me paratë.

Viti 2019 sjell suksese të rëndësishme ose të ardhura më të mira nëpërmjet udhëtimeve, komunikimeve, blogjeve, ose punës në lidhje me turizmin dhe çdo lloj aktiviteti që lidhet me komunikimin më dinamik me njerëzit nga afër dhe larg. Mos harroni se viti 2019 do të jetë i rëndësishëm për zhvillimin e karrierën, për të arritur majat e reja në karrierën tuaj. Ju nuk do të jeni me fat, por gjithçka do të varet edhe nga ambicia juaj dhe vullneti juaj. Këtë vit, ju do të përjetoni një ngjarje të pakëndshme që përfshin një burrë nga rrethi juaj i të afërmve dhe me gjasë dikush që është një i afërm në anën e babait tuaj. Është e mundur të përjetoni lajme emocionale të pakëndshme për një të ri.

Në 2019-ën, do të shfaqen mundësi të reja dhe të papritura për të përmirësuar pozicionin tuaj financiar. Ju do të merrni një propozim që vështirë se do t’i rezistoni. Ju vetë do të dëshironi të investoni më shumë energji dhe burime në realizimin e një prej ideve tuaja aktuale ose të ardhshme të biznesit. Këtë vit ndryshimet që lidhen me punën tuaj për pagë më të mirë, shitje më të mirë ose të ardhura do të kenë një shans të mirë për sukses. Për shumë njerëz, ky vit parashikon një udhëtim të lidhur me familjen. Natyrisht, ekzistojnë mundësitë e disa udhëtimeve, si në distanca të shkurtra dhe të gjata. Shumë do të mirëpresin të afërmit në shtëpinë e tyre, të cilët do të vijnë nga një qytet apo një vend tjetër.

Viti 2019-të do të jetë i favorshëm për zhvendosjen e lidhur me një punë të re. Ju do të keni një zhvillim të mirë në punën që ka të bëjë me transportin, turizmin dhe çdo lloj aktiviteti që ofron më shumë dinamizëm në angazhimet tuaja. Gjatë vitit do të merrni një shumë të konsiderueshme parash nga një burrë në buxhetin tuaj familjar. Nëse keni një biznes në lidhje me të huajt dhe jashtë vendit, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja të biznesit, veçanërisht kur nënshkruani ose keni të bëjnë me dokumente. Kujdes gjatë vitit do të kërkojë punët tuaja materiale ose financiare lidhur me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Këtë vit, ju mund të habiteni nga veprimet e dikujt në rrethin tuaj të miqve, të cilët do t’ju dëmtojnë përmes një lloj vjedhjeje, rrjedhje të informatave të rëndësishme nga kompjuteri juaj ose telefoni. Gjatë vitit, do të përpiqeni të ndihmoni në zgjidhjen e problemeve në jetën e nënës, motrës ose të afërmit tuaj të ngushtë në familjen tuaj.

Si mund t’ju befasoj 2019-a? Meqë surprizat do të jenë të pakta, një prej tyre që do të lidhet me lindjen e një fëmije në familjen tuaj ose në rrethin tuaj të të afërmve të ngushtë. Në disa raste shtatzënia e papritur mund të jetë arsye për një martesë të shpejtë dhe të paplanifikuar. Në vitin 2019, burrat do të marrin më shumë të ardhura sesa gratë. Në vitin 2019, gratë nën moshën 35 vjeç do të kenë mundësinë të kthehen në marrëdhëniet e tyre të mëparshme të dashurisë. Ideja apo sugjerimi nuk do të vijë nga ju. Këtë vit, gratë e reja do të kenë mundësinë të fillojnë një marrëdhënie të fortë romantike, të cilat në shumicën e rasteve do të ndërmjetësohet nga miqtë, të njohurit apo të afërmit.

Horoskopi i Dashurisë

Viti 2019

Në 2019 ndoshta jeta sentimentale nuk do të jetë përparësia juaj, por, duke filluar nga marsi, do të jeni të lumtur të jeni në gjendje të lironi veten nga kundërshtimi i Uranit. Më në fund do të ndiheni të aftë t’u jepni më shumë siguri partnerëve tuaj, ose ndoshta do të jenë ata që t’ju japin ju. Nëse jeni single, do të ndiheni shumë të ndikuar nga gjykimi i anëtarëve të familjes suaj, të cilët në disa raste do t’ju bëjnë pyetje të padrejta dhe të mërzitshme. Muajt më të mirë për të takuar dashurinë do të jenë marsi, qershori dhe shtatori.

Horoskopi i Punës

Viti 2019

Në 2019-n, duke nisur nga ditët e para të marsit, mund të hapen bashkëpunime të cilat i kishit ndërprerë në të shkuarën. Duhet të kini kujdes me shpenzimet të cilat lidhen me shtëpinë ose familjen. Rreth fundit të vitit, situata mund të jetë veçanërisht delikate. Mërkuri nuk ju sugjeron gjithmonë strategjitë më efektive. Në tetor, Afërdita mund të sjellë fitime që nuk i kishit shpresuar!

Horoskopi i Shëndetit

Viti 2019

Duket se do keni një shëndet shumë më të mirë dhe nuk do të jeni më aq të shqetësuar. Merkuri është në anen tuaj për të ju ndihmuar dhe për të mos penguar progresin tuaj. Shkurti ështe faza juaj më konstruktive!

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of