Home Astrologji Çfarë thonë yjet për shenjën: Bricjapi 2019

Çfarë thonë yjet për shenjën: Bricjapi 2019

139
0
SHARE

Bricjapi

Çfarë thonë yjet për shenjën: Bricjapi

Horoskopi Ditor

15 Mars 2019

Jeta sentimentale do të jetë në krizë dhe do të jeni totalisht të shpërqendruar. Megjithatë insistoni me vendosmëri në arritjen e objektivave tuaja. Ata që janë vetëm, do të kenë dëshirë të nisin një kapitull të ri, shkruan noa.al. Në punë, Hëna do të ketë ndikim negativ, duke ju përballur me situata aspak të pëlqyeshme.

Horoskopi Javor

11 Mars – 17 Mars 2019

Dashuria: Ju do të jeni të pajisur me energji dhe pagesë të madhe, të gatshëm për t’u manifestuar me iniciativa interesante që do të përfshijnë partnerin/en. Vëmendja juaj do të fokusohet në ndjenjën e pranisë suaj, ndoshta keni kuptuar se keni qenë shumë larg. Beqarët gjithashtu do të gjejnë marrëveshje të reja dhe premtuese. Puna: Javë e shkëlqyer në progres për punë, shumë të lindur nga shenja do të favorizohen, dhe sidomos ditën e enjte dhe të premten do të jenë ato që ka më shumë gjasa të përparojnë projektet në të cilat po përqëndroheni.

Horoskopi Mujor

Mars 2019

Dashuria: raste të shkëlqyera për Bricjapin në dashuri. Marsi do të jetë një muaj themelor për çiftet që kanë kaluar prej kohësh, duke jetuar së bashku, por ende nuk kanë vendosur të ndërmarrin hapin e madh. Ata që kanë konfirmuar ndjenjat e tyre do të dinë se çfarë të bëjnë dhe do të jenë në gjendje të shpejtojnë kohën për të organizuar edhe një martesë. Madje edhe beqarët do të bëjnë njohje të mira dhe pavarësisht mosbesimit tipik të kësaj shenje do të mbushet nga pasioni dhe emocionet.

Puna: muaj produktiv, Marsi do të japë nxitjen e duhur për t’u kushtuar veten atyre që u pëlqejnë. Edhe Venusi është në tranzit pozitiv dhe jep kreativitet dhe energji, por gjithashtu shumë raste që do t’i bëjnë gjërat të kthehen në rrugën e drejtë. Kush është përballur me shpenzimet ose që ka pasur probleme në të kaluarën në punë, do të gjejë zgjidhjet e duhura për t’i arritur fundet dhe për t’u kthyer në rrugën e duhur. Pasuria gjithashtu do të japë pak ndihmë në përmirësimin e të ardhurave dhe do të krijojë kushtet për të kryer edhe negociatat dhe bizneset më delikate.

Horoskopi Vjetor

Viti 2019

Të lindurit nën shenjën e Bricjapit, para jush është një vit në të cilin jeta juaj shpirtërore dhe mënyra se si merreni me problemet do të përcaktojnë zhvillimin tuaj. Ky do të jetë një vit i ndryshimit brenda jush, nëpërmjet përvojave të ndryshme të lidhura me botën tjetër të padukshme, me njerëz që janë nga Përtej dhe ëndrrat e ndryshme mbresëlënëse që lidhen kryesisht me to. Ky do të jetë një vit i përvojave të pashpjegueshme që nuk do të keni një shpjegim normal për të. Gjatë vitit, do t’ju duhet të merrni një vendim të shpejtë, por të rëndësishëm për shtëpinë në të cilën jetoni ose pronën që zotëroni. Kjo mund të lidhet me situatën stresuese, panikun ose presionin e njerëzve të tjerë. Dëmtimi ose dështimi i papritur në shtëpinë tuaj do të kërkojë riparim të papritur ose ndryshim. Ky vit do të jetë një kohë për dashuri, gjetjen e një shoku shpirtëror ose fillimin e një marrëdhënie premtuese.

Viti sjell suksese ose ngjarje të rëndësishme që lidhen me një vëlla apo motër dhe të afërm të ngushtë. Mos e injoroni rëndësinë e komunikimit me njerëzit rreth jush pasi kjo do të jetë një shkelje e ngjarjeve dhe ndryshimeve të rëndësishme në jetën tuaj. Gjatë vitit do të keni angazhime me prindërit tuaj. Ata do të jenë më të rëndësishëm nëse nuk jetoni nën një çati. Viti do t’ju japë mundësi të ndryshme karriere për zhvillim (sidomos për gratë e reja). Kjo do të jetë një kohë kur mund të arrini pagë më të mirë, për të demonstruar më mirë mundësitë tuaja profesionale, ose për të arritur fitime të konsiderueshme (nëse keni biznesin tuaj).

Në punën tuaj, megjithatë, do të përjetoni dramën e një kolegu apo menaxheri, i cili mund të pësojë një tragjedi personale (familjare). Shumë do të përjetojnë ndarje me kolegë ose klientë për arsye të ndryshme të jetës. Konfliktet në shtëpinë tuaj në vitin 2019 do të jenë më të shpeshta. Arsyeja për këtë është se durimi juaj ose ai i të afërmve të tu mund të përshkallëzohet dhe të sjellë vendime dhe ngjarje dramatike. Mendoni dhe mendoni përsëri para se të reagoni, para se të flisni dhe të mos mbështeteni vetëm në dashurinë e të dashurit tuaj.

Viti 2019 sjell surpriza me paratë ose përfitimet që do të kenë lidhje me të kaluarën tuaj, me të afërmit e bashkëshortit ose të afërmit tuaj më të largët. Është e rëndësishme që ju të keni marrëdhënie financiare me njerëz të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Gjatë vitit do të kaloni një situatë shqetësuese lidhur me një dokument ose kontratë, që do t’ju japë një mësim të rëndësishëm jetësor. Problemi tani do të jetë mësimi juaj në të ardhmen. 2019-a për fat të keq sjell ndarje në një numër të madh familjesh, të cilat mund të fillojnë ose të shpallen në vitin 2018. Sigurisht të paktën njëri nga partnerët do të traumatizohet emocionalisht dhe do të ketë nevojë për një marrëdhënie të re të qëndrueshme. Natyrisht, koha do të shëroj gjithçka dhe është shumë herët për të nxjerrë përfundime të tilla.

Viti 2019 sjell më shumë ngjarje të lidhura me shtatzëninë, me lindjen e një fëmije, madje edhe kur askush nuk planifikon përvoja të tilla. Sukseset ose ngjarjet e tjera të habitshme në jetën e një fëmije (kryesisht një vajzë) do të jenë rast për përvoja dhe mbledhje të veçanta. Një njeri i lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të luajë një ndikim të madh në jetën tuaj dhe në marrjen e vendimeve të rëndësishme dhe fatale. Personat e këtyre tre shenjave të zodiakut do të jenë baza për surprizat e mëdha në jetën tuaj në vitin 2019. Meshkujt do të kenë një vit të favorshëm për ndryshim duke lëvizur, por kjo nuk do të jetë një ngjarje e planifikuar. Kurdo që të ndodhë, do të jetë rezultat i ngjarjeve të habitshme në familjen ose komunitetin ku jetoni.

Horoskopi i Dashurisë

Viti 2019

Me Saturnin në anën tuaj nuk do të shqetësoheni aq shumë sa të qëndroni vetëm, por në 2019 Urani ka plane të tjera për ju. Dashuria do të vijë papritmas në jetën tuaj dhe, edhe nëse ju e gjeni në mënyrë racionale vështirë ta besoni atë, mund të jeni protagonistët e dashurisë me shikim të parë! Por do të jetë e nevojshme të mënjanohet vetëqëndrimi dhe të transportohet nga fati. Në dhjetor ju gjithashtu do të keni Jupiterin në anën tuaj, i cili do t’ju përmbushë ëndrrat tuaja. Shkurti, shtatori dhe dhjetori do të jenë muajt më fatlum!

Horoskopi i Punës

Viti 2019

Viti që po vjen do nisë me një Uran në pozicion jo harmonik që do bëjë të keni paqartësi në punë. Nëse do dini të rezistoni dy muajt e parë, Urani më pas do transformohet në aleatin tuaj më të mirë. Edhe Saturni dhe Plutoni do jenë krah jush për të gjithë vitin. Me impenjim dhe përkushtim, do arrini suksesin e kërkuar. “Precizitet, planifikim dhe kontroll” do jenë fjalët tuaja kyçe. Në rritjen e pushtetit, jo gjithnjë do korrespondojë rritja ekonomike.

Horoskopi i Shëndetit

Viti 2019

“Retë” e depresionit që iu shoqëruan gjatë vitit 2018 do të largohen pasi do filloni të kuptoni që nuk dëshironi më të ndiheni plot dëshpërim, por është lumturia ajo që po kërkoni.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of