8.7 C
Prishtina

Sport

Ballina Sport
Sport

Dorëzohet Guardiola: Akoma s’jemi gati për ta fituar Ligën e Kampionëve

Manchester City ende nuk është i gatshëm ta fitojë Ligën e Kampionëve, për shkak të formës aktuale para portës, ka sugjeruar vetë...

Van der Vaart e quan amator Maguiren: Nëse ai kushtoi €92m, Van Dijk vlen...

Rafael van der Vaart e ka krahasuar mbrojtësin e Manchester Unitedit, Harry Maguire, me lojtarë amatorë, duke thënë se kur shikon futboll...

Real Madridi nis kontaktet me Mourinhon

Real Madridi po mendon ta kthejë në klub trajnerin Jose Mourinho, pas rezultateve të dobëta të trajnerit aktual, Zinedine Zidane, deri tani...

Pamje nga festa e lojtarëve të Kosovës në zhveshtore dhe hotel

Festa e futbollistëve të Kosovës pas fitores me rezultat 2:0 kundër Malit të Zi vazhdoi edhe pasi lojtarët u larguan nga fusha...

Mediumi malazias e krahason Kosovën me Anglinë

Fitorja me rezultat 2:0 e Kosovës kundër Malit të Zi mbrëmë u bëri përshtyje edhe vetë malaziasve. E përditshmja e Malit të...

Interi e do yllin holandez për mesfushën

Në verë Interi afroi shumë lojtarë dhe plotësoi dëshirat e Antonio Contes. Para nisjes së sezonit, në kampin zikaltër mendohej se çdo...

Juventusi heq dorë nga Rabiot, ia ofron Tottenhamit në shkëmbim të Eriksenit

Juventusi është i gatshëm ta ofrojë mesfushorin Adrien Rabiot në shkëmbim për mesfushorin e Tottenham Hotspurt, Christian Eriksen, edhe pse francezin e...

Alarmohet Real Madridi

Sirenat e alarmit kanë rënë në Real Madrid, pasi dy yjet e klubit, Luka Modric dhe Gareth Bale u përballen me lëndime...

Bullgaria dhe Anglia vazhdojnë të hedhin akuza ndaj njëra-tjetrës

Trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, beson se Anglia ka probleme më të mëdha me racizëm se ekipit i tij kombëtar, duke e...

Premtimi i madh i Herolind Shalës para ndeshjes me Malin e Zi

Shala ka premtuar se do të japin gjithçka të hënën në “Fadil Vokrri” për t’i ndalur tri pikët në shtëpi.
0FansaPëlqeje
1,643NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Recent Posts