12 C
Prishtina

Shendetesi

Ballina Shendetesi
Shendetesi

We can combat Cancer naturally.

According to research Guyabano is 10,000 times more powerful than Chemotherapy. FDA Registered and Bundesamt für Verbraucherschutz und Lebensmittelsicherheit...

Katër perimet që duhet t’i konsumoni për eliminimin e yndyrave

Mos prit më gjatë dhe elimino yndyrën e akumuluar në mënyrë të natyrshme dhe pa rreziqe për shëndetin tënd.

Mjekja: Sëmundjet autoimune prekin më së shumti femrat, si hetohen

Trashëgimia, mënyra e ushqyerjes, infeksionet dhe ekspozimi ndaj kimikateve mund të konsiderohen faktorë të rrezikut për shfaqjen e këtyre sëmundjeve

Uthull molle dhe mjaltë për pastrimin e mushkërive

Inflamacioni dhe akumulimi i sekrecioneve në mushkëri si pasojë e të ftohurës ose gripit mund të shkaktojë vështirësi në frymëmarrje dhe probleme me gjumin....

Ushqimet më të mira për ta ulur shtypjen e gjakut

Shtypja e lartë e gjakut mund të shpie në sulme të zemrës dhe trurit nëse nuk trajtohet, prandaj është esenciale t’i ndërmerrni hapat e...

Para apo pas ngrënies – Kur është koha e duhur për të pirë ujë

Trupi i njeriut humbet ujë çdo moment, madje edhe nëpërmjet frymës. Rrjedhimisht, pirja e ujit është e një rëndësie madhore për hidratimin e organizmit. Trupi e...

Ja sa lëng limoni duhet të përdorni për pastrimin e veshkave

Një limon i plotë përmban 139 përqind të dozës së rekomanduar të vitaminës C.Kjo e bën limonin, një prej agrumeve më të mira për...

“Është shqiptari më i urryer”, rriti 5000% çmimin e ilaçit për AIDS

E meritoi nofkën ‘shqiptari më i urryer’ për shkak të një krimi më shumë moral por jo vetëm, duke ngritur mijëra fish çmimin e...

Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia

Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia *Hapi i parë është ndalimi i marrjes së sheqerit, pa sheqer në...

Mbi 33 mijë raste të gripit sezonal, IKSHP-ja jep rekomandime si të mbroheni

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thotë se gjatë tërë vitit bën mbikëqyrjen permanente të Influencës sezonale (ILI), ARI dhe SARI me intensifikim të aktiviteteve...
0FansaPëlqeje
1,643NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Recent Posts