4.9 C
Prishtina

Receta Gatimi

Ballina Receta Gatimi
Receta Gatimi

Mish i bardhë i pulës i fërguar shpejt në mënyrën tajlandeze

Përgatitja e shpejtë e mishit të pulës është ideale për amvisat e punësuara Përbërësit: – 60 g vaj, – 500 g mish të bardhë pule, – 3 thelpinj...

Ja sa lëng limoni duhet të përdorni për pastrimin e veshkave

Një limon i plotë përmban 139 përqind të dozës së rekomanduar të vitaminës C.Kjo e bën limonin, një prej agrumeve më të mira për...

You Won’t Believe These Simple Tips For a Flat Stomach

Getting flat abs and tight tummy might not be an easy task. However, there are some simple tips that can speed up your progress...

10 Reasons You Should Start Drinking Lemon Water

Lemons are a wonderful fruit and are part of the citrus family of fruits, along with oranges, limes and grapefruits. They naturally grow in...

“Piva ujë me stomakun bosh për një muaj. Ajo që më ndodhi më befasoi”

E keni pyetur ndonjëherë veten përse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër. Po të bëni vetëm...

Të dobët, të lodhur e pa energji? Këto ushqime ju duhen për t’ju kthyer...

Dobësia e përgjithshme, lodhja e vazhdueshme ose ndjenja e letargjisë është një problem i zakonshëm që përjetohet nga shumë njerëz. Ajo i referohet mungesës...

Hirra – Kura e duhur shëruese për mëlçinë dhe pastrimin e gjakut

Hirra e qumështit dhe e kosit është një nga produktet më mirëbërëse dhe funksionon shumë mirë si kurë natyrale për shëndetin. Hirra është e pasur...

Hudhra është 100 herë më efikase sesa antibiotikët

Shtimi i hudhrës në shujta, sallata dhe gjëra tjera ushqimore e bën çdo gjë më të shijshme. Por, pavarësisht shijes së mahnitshme (ndonëse një pjesë...

Dieta ushqimore që duhet të mbani në dimër sipas dietologes Bombaj

Në stinën e dimrit, predispozita për të shtuar disa kilogramë rritet. Kjo ndodh kryesisht për arsye se dita është më e shkurtër dhe na pëlqen...

Përse nuk duhen hedhur lëkurat e mandarinës

Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine. Lëkura e tyre e portokalltë shkëlqen dhe është më e...
0FansaPëlqeje
1,643NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Recent Posts