8.7 C
Prishtina

Ekonomi

Ballina Ekonomi
Ekonomi

Bie lira turke pas sanksioneve amerikane ndaj Turqisë

Valuta turke qëndroi në nivelin 5.89 kundrejt dollarit amerikan, pak e ndryshuar nga ajo e nivelit të ditës së premte, pasi presidenti...

Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë, japonezët kishin një kërkesë para se ta...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej...

Arabia Saudite po bën gjithçka që çmimet e naftës të rriten

Aktualisht çmimet e ulëta botërore të naftës janë një ndër objektivat e ambicieve madhështore të Arabisë Saudite. Vendi dominues i OPEC dëshiron...

Skandal: Mercedesi pranon se në veturat e reja ka sensorë sekretë për lokacion

Prodhuesi i njohur gjerman i veturave luksoze, Merceses-Benz, është vënë në qendër të kritikave pasi zyrtarët e tij kanë pranuar se veturat...

Kushtëzimi me tatim për regjistrim të veturave, po e dëmton sigurinë juridike

Ka shumë vite që institucionet e Kosovës i kushtëzojnë qytetarët e Kosovës të paguajnë tatimin në pronë dhe disa shërbime të tjera...

Çmimi i arit arrin nivelin më të lartë

Çmimet e arit kanë arritur nivelet më të larta në gjashtë vjet pasi investitorët po presin një ulje të normës së interesit...

FMN-ja me parashikim të zymtë për ekonominë botërore

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka ulur parashikimin për rritjen ekonomike botërore këtë vit dhe vitin tjetër, duke paralajmëruar se tarifat e mëtejshme të...

Facebook thotë se kriptovaluta Libra do të lëshohet në përdorim edhe pa miratimin e...

Facebook kohëve të fundit po përballet me presione të shumta nga autoritetet rreth planeve për të lëshuar në përdorim kriptovalutën Libra në...

Fillojnë hetimet për kompanitë e mëdha të teknologjisë lidhur me konkurrencën

Departamenti amerikan i Drejtësisë nuk ka emëruar asnjë kompani, por Facebook, Google, Amazon dhe Apple do të inspektohen gjatë hetimit.

Debati për tarifën ndaj Serbisë tregon se kush humbi e fitoi ndaj saj

Në debatin “Taksa 100 për qind, kush fitoi, e kush humbi dhe çfarë?”, kryetari i Asociacionit të Afaristëve serbë në Kosovë, Sasha...
0FansaPëlqeje
1,643NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Recent Posts