8.7 C
Prishtina

Ballina

Ballina Ballina
Ballina

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira. Rrallë në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë...

Thaçi-Daçiq, 8 vjet më parë takohen

Hashim Thaçi në atë kohë në pozitën e kryeministrit të Kosovës, më 19 tetor 2012, është takuar për herë të parë me...

Gjykata Speciale: Salih Mustafa nuk deklarohet rreth fajësisë!

Ka përfunduar seanca e parë gjyqësore e Gjykatës Speciale ndaj ish-shefit i Inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Salih Mustafa.

Miratohet Buxheti i Kosovës, 2 miliardë 357 milionë euro për vitin 2020

Me 63 vota për (62 elektronike dhe një me dorë) është votuar Projektligji për ndarjet buxhetore për vitin 2020.

Turqia: Kurdët ende s’janë larguar nga kufiri, i kanë edhe 8 orë afat

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë, Hulusi Akar, citohet të ketë thënë se forcat kurde ende nuk janë tërhequr plotësisht nga brezi kufitar...

Edhe kater vendvotime shkojnë në rinumërim

Komisioni qendror i zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës me ç’rast ka vendosur rinumërimin edhe te katër vendvotimeve. Burim Ahmetaj nga Qendra...

Pas Kuçovës, gati baza tjetër e NATO-s në Shqipëri

Në Shqipëri mund të ndërtohet një tjetër bazë e NATO-s pas asaj në Kuçovë. Mësohet se Olta Xhaçka ka...

Edi Rama telefonatë me Kancelarën Merkel për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një telefonatë me homologen gjermane, Angela Merkel, mbi ecurinë e mëtejshme të përpjekjeve për hapjen e negociatave...

Përfundon aksioni “Kontrabanda”, në pranga tre zyrtarë policorë

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë arrestuar sot në orët...

AKSION NË VERI TË KOSOVËS, ARRESTOHEN TRE PERSONA

Një aksion policor është zhvilluar mëngjesin e hershëm në veri të Mitrovicës. Cak i këtij aksioni ka qenë kapja...
0FansaPëlqeje
1,643NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Recent Posts