Ballina Ekonomi Bashkëthemeluesi i Apple: Bitcoin dhe Blockchain do të arrijnë potencialin e plotë...

Bashkëthemeluesi i Apple: Bitcoin dhe Blockchain do të arrijnë potencialin e plotë në një dekadë

335
0
SHPËRNDAJE

Bashkëthemeluesi i Apple, Steve  Wozniak, ka komentuar pozitivisht për kriptovalutat dhe teknologjinë e bllokimit në fjalimin e tij të hapjes në Kongresin Botëror WeAreDevelopers 2018 në Vjenë të Austrisë.

Sipas një raporti nga Cointelegraph auf Deutsch E mërkurë, 16 maj, Wozniak e konsideron “blockchain” një “ide të madhe”. Ai më tej tha:

“Blockchain është revolucioni i ardhshëm i madh IT që do të ndodhë.”

Wozniak shpjegoi pikëpamjen e tij pozitive për bllokimin me faktin se ka shumë aplikacione të dobishme për teknologjinë në një numër fushash.

Blockchain dhe Kryptovalutat do të arrijnë potencialin e tyre të plotë në një dekadë, sipas Wozniak. Bashkëthemeluesi i Apple citoi CEO të Twitter Jack Dorsey, i cili kishte thënë në mars se Bitcoin do të bëhet “monedha e vetme” e botës.

Kjo nuk është hera e parë që Steve Wozniak ka bërë komente pozitive në lidhje me kriptovalutat dhe bllokadën. Në konferencën “Money 20/20” në Las Vegas, në tetor të vitit të kaluar, ai tha se Bitcoin është më i mirë se ari dhe dollari amerikan.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments