Futboll, Sport

Barcelona ofertë në vlerë 60 milionë euro për yllin e Juventusit

Barcelona është e gatshme të bëjë ofertë në vlerë 60 milionë euro për mesfushorin e Juventusit, Rodrigo Bentancur.

Sipas Corriere dello Sport, Barca është duke vazhduar ta vëzhgojë Bentancurin dhe do ta vërë në sprovë vendosmërinë e Juves me një ofertë të majme, transmeton Gazeta Express.

Uruguaiani e ka shfrytëzuar për mrekulli mungesën e Sami Khedirës dhe Emre Canit si pasojë e lëndimeve dhe është duke shkëlqyer në mesfushën e Juves këtë sezon.

Tani, kampioni italian është i vendosur t’ia heqë atij klauzolën që i jep të drejtë Boca Juniors t’i arkëtojë 50 për qind të parave nga shitja e tij në të ardhmen.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads