Futboll, Sport

Barcelona arrin marrëveshje me yllin Gremios

Barcelona ka arritur marrëveshje me yllin e Gremios, Arthur, dhe shpresojë se do të mund të nënshkruajë me të në janar të 2019-s, raporton Mundo Deportivo.

Mesfushori brazilian cilësohet si njëri prej talentëve të rinj me të ardhme më të ndritur në Amerikën Jugore dhe e ka tërhequr vëmendjen e gjigantit katalan tash e një kohë, transmeton Express.

Barça tani do të tentojë t’i blejë 60% e të drejtave të lojtar, të cilat i ka në pronësi Gremio.

Megjithatë, klubi brazilian nuk do ta shesë atë për më pak se 30 milionë euro.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads