Sponsored
Home Authors Posts by globisot

156 POSTS 0 COMMENTS

Fejohet Genc Prelvukaj me Eni Kocin

Para pak minutave Genci ka publikuar foton ku i ka prezantuar fejesen Eni Kocit ne nje skene enderrash. Eni kishte menduar qe skena eshte rregulluar...

Pas liberalizimit të vizave, 59% e punëkërkuesve do të ikin nga...

Sipas një ankete të organizuar me punëkërkues nga Kompania Portal Pune me temën: Pas liberalizimit të vizave, a do të migroni jashtë Kosoves? Në...

Gazeta kroate – Njihuni me ushtrinë e Kosovës

Gazeta më e madhe kroate, ”Veçernji list”, ka bërë një reportazh në lidhje me ushtrinë e Kosovës. E shihni, gjithçka çfarë bëjmë është sipas standardeve...

Qysh po guxon me thanë ‘jam veteran’?

Edhepse nga natyra e filozofia e të jetuarit, jam njeri paqësor, gjatê luftës i kam bërë nja 6 muaj si kryengritês, si rebel i...

Ska datë për viza!

Ndonëse nuk ka dhënë ndonjë datë të saktë se kur qytetarët e Kosovës do të mund të lëviznin pa viza, ka thënë se dita...

Avramopoulos: Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

Komisionari i BE-për për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos, ka thënë se Kosova tanimë ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin...

Lajm i mirë: Vendimi për vizat merret para pushimeve të verës!

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn ka thënë se vendimi për liberalizim për Kosovën do të merret shumë shpejt, ai ka premtuar se...

Horoskopi ditor, per diten e premte 6 korrik 2018

Çfarë thonë yjet për Ju! Dashi Duhet të vazhdoni të luftoni për të marrë rezultatet që meritoni, sidomos nëse në vendin e punës keni bërë shumë...

Horoskopi ditor, e mërkurë 4 korrik 2018

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 4 korrik 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për...

Horoskopi: Zbuloni dashuritë verore shenjë për shenjë

Sezoni i nxehtë na bën më ‘hot’ dhe na tundon për aventura dhe flirtim. Yjet na tregojnë periudhat më të favorshme për punët tona të...

Te ndryshme