Sponsored
Home Authors Posts by globi2

4287 POSTS 0 COMMENTS

Ky shtet trondit SHBA-në me teknologjinë për kapjen e avionëve të...

Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte sistemin e saj mbrojtës, sidomos...

Anton Quni i përgjigjet Haradinajt: Dëmtimet në fytyrë i kam për...

Deputeti i LDK-së, Anton Quni, i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, pasi ky i fundit tha se zyrtari i partisë së Mustafës,...

Krimineli më i pashëm në botë, fans i reperit shqiptar (VIDEO)

Jeremy Meeks ka fituar epitetin e kriminelit më të pashëm në botë, vite më parë kur u arrestua dhe fotografitë e tij u shpërndanë...

Demi Rose mahnitëse me linjat e saja(FOTO)

Demi Rose shfaq linjat e saja në bikini prej bronzi dhe  me rroba të kuqe.  

Gjakovari i ‘O sa mirë’ tregon nëse Kurti kishte pasur probleme

Familjarët, kolegët e miqtë  e afërt të tashmë të ndjerit janë shokuar me vdekjen e Art Kurtit të cilin e kanë cilësuar të urtë...

Sfida Bayern-Real, kush është holandezi 45-vjeçar që do gjykojë dhe dyshimet...

Ai ka nisur të pagëzohet me emrin arbitri i “La Decima”, gjyqtari që ishte në fushë kur Reali i Madridit ngriti kupën e 10...

Ministri që bëri krimin më të madh financiar në Qeveri

Analisiti dhe hulumtuesi Agron Demi e ka quajtur krim financiar procesin e PTK-së ndër vite në raport me Qeverinë e Kosovës. Duke listuar “krimet” me...

Turqi, opozita bashkohet kundër Erdogan

Rivalët e presidentit Erdogan përpiqen ta sfidojnë atë në zgjedhjet e parakohshme të shpallura prej tij, ndërsa shumë ligjvënës opozitarë turq ndërruan parti të...

Çelen amerikanët: Palmer jep afatin e bisedimeve dhe për karrigen e...

Ushtruesi i detyrës së zëvendësndihmësit të Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, I cili qëndroi për vizitë në Prishtinë dhe Beograd para disa ditësh,...

Seksi simboli i Kuvendit të Kosovës

Një nga deputetet më të komentuara të Kuvendit të Kosovës për fizikun e saj tërheqës është Duda Balje. Deputetja e Kuvendit nga komuniteti boshnjak...

Te ndryshme