Sponsored
Home Authors Posts by globi2

2946 POSTS 0 COMMENTS

Prokuroria jep urdhër për arrest të deputeteve të VV

Pas hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvend, Prokuroria  ka lëshuar fletëarreste dhe priten arrestime të deputetëve që hodhen gazë në Kuvendin e Kosovës./Globisot.net

Hahn: Hedhja e gazit nuk ka vend në demokraci

Komisionari evropian për zgjerim, Johannes Hahn, ka reaguar për zhvillimet e fundit në Kuvendin e Kosovës, ku po tentohet të votohet demarkacioni, e që...

Përse deputetët që hodhën gaz nuk po dalin nga salla e...

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, sidomos ata që kanë hedhur gazin lotsjellës, vazhdojnë të qëndrojnë në sallën e Kuvendit. Kjo për shkak se dalja e tyre...

Gazi në Kuvend, angazhohet Prokuroria

Prokuroria e Shtetit është angazhuar në kapacitetin maksimal për t’i trajtuar ngjarjet e sotme në Kuvendin e Kosovës, dhe në pajtim me ligjin dhe...

“Çartet” Salih Zyba ia heq maskën policit

Sigurimi ia ka kontrolluar çantën deputetes Fitore Pacollit, por ndaj këtij veprimi ka reaguar deputeti Sali Zyba, duke kundërshtuar këtë veprim të policëve Madje njërit...

Delawie, para votimit për demarkacionin, ua kujton deputetëve liberalizimin e vizave

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, u ka bërë thirrje edhe njëherë spektrit politik për votimin e marrëveshjes së...

Xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës!

Ish-kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli, është shprehur i shqetësuar kur gjatë ditës së djeshme ka parë disa pjesëtarë të xhandarmërisë serbe duke patrulluar në...

Vjen reagimi i Hotit: Edhe Ramiz Kelmendi e voton demarkacionin

Sipas Avdullah Hotit, shefit të grupit Parlamentar të LDK’së Ramiz Kelmendi do ta votojë Demarkacionin në seancën e sotme që pritet të mbahet në...

Incizimet e Kryeministrit do të publikohen në mars

Rasti i gjykimit për “Ryshfet” ku akuzohet kryeministri Zoran Zaev, u shty për me 26 mars, sepse nuk kishte kushte për shikimin e video-incizimeve. Gjykata...

“Negociatat sekrete” të Vuçiqit për Kosovën dhe “darka e fshehtë” me...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një deklarate të bërë nga Presidenti i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, i cili kishte thënë se...

Te ndryshme