Sponsored
Home Authors Posts by globi2

754 POSTS 0 COMMENTS

Horoskopi ditor – 20.07.2018

Dashi Mos hezitoni për asnjë moment t’i shprehni sa me shume ndjenjat ju te dashuruarit dhe nuk keni për t’u penduar asnjë çast. Qe nga...

Ajo të ‘ndreq’ ditën por të prish natën… kjo gjoksmadhe ka...

Emira Kowalska është pa dyshim një prej modeleve më tërheqëse në Instagram. Bukuroshja gjoksmadhe, me origjinë polake-irakiane, nxjerr vazhdimisht foto joshëse në llogarinë e saj...

Haradinaj: Ndarja për mua është luftë!

Kryeministri Ramush Haradinaj pasi ka dalë kundër idesë së Lutfi Hazirit për shkëmbim territoresh me Serbinë, ka dhënë edhe një paralajmërim të frikshëm. Ai në...

Flet agjencia që ua dha me qira banesën vrasësve malazezë

Mario Millosheviq dhe Gjorgje Paviçeviq që u arrestuan të mërkuren nga Policia e Kosovës, tash e shtatë muaj po qëndronin në banesat e tyre...

Shaka ‘pa kripë’, me vajzën e shëndoshë… dietologen e njohur shqiptare...

Ndonjëherë, edhe ndonjë shaka e vogël mund të keqkuptohet dhe të keqinterpretohet, veçanërisht nëse je person publik dhe ndiqesh nga një numër i madh...

File pule me spinaq

Perberesit: 800 gr file pule 8 luge spinaq te zier djath krip dhe ereza te perziera 1 vo pak miell Pergatitja: Filet i prejme ne mes ne menyre qe te krijohet si...

Peshk në furrë

Peshk në furrë Përbërësit: 2-4 peshk, 2 domate, 4 thelpinj hudhre, 1 limon, gjethe dafine, kripë, piper. Hapat Marrim peshqit qe i kemi pastruar me pare. I veme ne tepsi ku kemi hedhur pak vaj,i...

Musaka arabe:

Musaka arabe: Pa patate dhe vezë, shije absolutisht e mrekullueshme! Herën tjetër kur dëshironi musaka të shijshme, provoni ta gatuani sipas kësaj recete: – 500 g mish...

Bukë në mënyrën turke

Bukë në mënyrën turke: Simitet e njohura lavash sipas recetës së sulltaneshës Mihrimah Njëra ndër recetat e shumta është gatimi i një lloj buke të quajtur...

Deserti më i shijshëm: Ëmbëlsirë të cilën do ta mbani në...

Deserti më i shijshëm: Ëmbëlsirë të cilën do ta mbani në mend tërë jetën! Për ta gatuar ju nevojitem 25 minuta. Përbërësit: ▪ 300 g çokollatë për...

Te ndryshme