Ballina Ballina Asgjësohet 1.1 ton mish i prishur në Mitrovicë

Asgjësohet 1.1 ton mish i prishur në Mitrovicë

251
0
SHPËRNDAJE

Qentë endacakë që sorollaten në deponinë e mbeturinave në Koshtovë të Mitrovicës, para disa ditësh kanë pasur ushqim me bollëk. Kjo pasi aty është hedhur pas konfiskimit mbi 1.1 ton mish që ishte destinuar të shërbehej në sofrat e qytetarëve kosovarë.

Gazeta Metro ka siguruar dhjetëra fotografi e dokumente zyrtare të Komunës së Mitrovicës, të cilët në dy aksione të ndara kanë gjetur dhe sekuestruar mish të prishur nëpër frigoriferë e ambiente të dy marketeve më të mëdha në këtë qytet.

Në fotografitë e siguruara nga Metro shihen punëtorët e kompanive përkatëse teksa hedhin mishin e prishur në kamionë të pastrimit, por edhe në deponinë e mbeturinave në Koshtovë

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments