Lajme, Shqipëri

Arrestohet 40-vjeçari në Elbasan, dhunoi punonjësen e Bashkisë

Policia ka arrestuar një 40-vjeçar, i cili akuzohet se ka goditur e kanosur verbalisht punonjësen e Bashkisë së Elbasanit.

Në pranga ka përfunduar shtetasi A.S, banues në lagjen “5 Maji” në qytetin e Elbasanit. Ndërkohë materialet i kaluan prokurorisë dhe ndaj 40-vjeçarit rëndon akuza e “goditjes për shkak të detyrës”.

“Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen ‘Brigada 17 Sulmuese’, Elbasan ka goditur e kanosur me fjalë shtetasen M.D. 35 vjeçe, banuese në lagjen “Qemal Stafa” punonjëse e Bashkisë Elbasan.

Materialet u referuan në Prokurorin pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprat penale, “Goditjet për shkak të detyrës”, “Kanosja për shkak të detyrës”.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads