Uncategorized

Armond Morina, 100 mijë euro ja zhvati Kosovës, e tash shet dokrra dhe ofendonë Policinë e Kosovës

Aktori që ka keqpërdorur fiks 100 mijë euro të taksapaguesve kosovarë, Armond Morina, ka fyer Policinë e Kosovës, duke i cilësuar të pashkolluar dhe katundarë që kanë zbritur në qytet.
Morina, një nga keqpërdoruesit e buxhetit të shtetit për prodhimin e filmave, ka shfryrë mllefin mbi pjesëtarë të Policisë, të cilët kanë nisur një fushatë për sigurinë në trafik.

Teksa i ka cilësuar të pashkolluar policët, ai ka shprehur mungesë të njohurive të gjuhës shqipe.

“Ish dale policia tu kosoves demek me vu xhoba demek si vetdisim i popullates se pa arsimime… a polici ftyren hami nervoz thu ti i ka kry kater vjet shkokke… normal qe ja thash keshe ate ftyre te ndydht… shume i nxe kuptohet nga shkolla tri javore dukej qe si përkiste shtreses se edukime… kastravec mo… hehehehe. thenja nga filmi shqiptar i shkonte per ftyre: po zbriti katundaria n’qytet atdheu asht n’rrezik. a rrezik madh o boll kuptohet nga kta me shkolla te dyshimta dhe tre javore”, ka shkruar Morina në Instagram.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads