Botë, Kosovë, Lajme

Apostolova: BE tregoj që jemi në anën e Kosovës

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova, ka thënë se ardhja e delegacionit të lartë të BE-së sot tregon për përkrahjen që unioni ka për Kosovën.

Ajo është shprehur e kënaqur që Kosovën sot e vizitojnë kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme të BE-së dhe komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn, përcjell Klan Kosova.

“Vizita e tyre tregon që Bashkimi Evropian është në anën e qytetarëve të Kosovës, ashtu që ata të punojnë shumë për të lëvizur përpara drejt BE-së”.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads