Futboll, Sport

A e keni parë këtë gjest të portierit serb?! (FOTO)

Duket se serbët ruajnë ende një mllef të madh për atë humbje ndaj Zvicrës. Më shumë sesa për humbjen, debati i madh ka qenë për festimin me shqiponjë pas golave të Xhakës dhe Shaqirit, që simbolizojnë flamurin shqiptar.

Portieri i Serbisë, Vladimir Stojkovic, në fund të ndeshjes me Brazilin, ku ata janë eliminuar, ka përshëndetur tifozët e tij me gjestin e tre gishtave. Një simbol nacionalist serb ky, që përfaqëson kundërshtinë ndaj shqiptarëve, kroatëve dhe sllovenëve. Ky simbol është përdorur nga forcat paramilitare serbe në luftë. Po tani FIFA a duhet të shqiptojë dënim?

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads