Ballina, Lajme

A e ka përjetuar Halil Kastrati varfërinë?

Halil Kastrati është njeriu që po u del zot familjeve skamnore, që është shndërruar në shpresën më te madhe të të varfërve, shkruan “Kosovarja”.

Bamirësi Halil Kastrati, që është në krye të shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, ka bërë me shtëpi qindra familje që nuk kishin kulm mbi kokë.

Kastrati po konsiderohet si personaliteti i vitit dhe kjo për shkak të nismave të tij madhështore, përmes të cilave u zgjati dorën njerëzve të pa shpresë, shkruan “Kosovarja”.

Halil Kastrati u di hallin të varfëve, pasi siç kuptojmë, dikur edhe vetë ai e kishte përjetuar varfërinë.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads