Ballina, Lajme

48 orë para votimit të ushtrisë së Kosovës, Serbia i drejtohet NATO-së dhe KFOR-it

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq ka thënë se krerët e vendit të tij i bëjnë thirrje bashkësisë ndërkombëtare dhe kontingjentit ushtarak të KFOR-it, nën administratën e NATO-s, të ndalojë autoritetet kosovare në formimin e ushtrisë.

Ai në një intervistë për agjencinë ruse të lajmeve RIA Novosti ka deklaruar se Ushtria e Kosovës rrezikon paqen në Ballkan, transmeton Klan Kosova.

Kujtojmë se të premten më 14 dhjetor do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të hidhet në votim transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads