Ballina Ballina ​ E tmerrshme: Mbi 140 balena ngordhin brenda natës

​ E tmerrshme: Mbi 140 balena ngordhin brenda natës

510
0
SHPËRNDAJE

Më shumë se 140 balena ku shumica ishin balena të vogla ngordhën pas një përplasje masive në një plazh në Australinë Perëndimore të premten.

Një grup prej rreth 150 balenash u bllokua në gjirin e Hamelinit, rreth 300 kilometra në jug të kryeqytetit Perth

Gjashtë balena të mbijetuara ishin kthyer në det prej orës 7.00 pasdite në orën lokale (7.00 të mëngjesit), tha Parks Western Australia dhe Wildlife Service.
“Fatkeqesisht, shumica e balenave thahen brenda natës dhe nuk kane mbijetuar,” tha Jeremy Chick shef kontrolli.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments