Jakup Krasniqi: Nuk kam trajtuar askënd, si më trajtuat ju mua

November 9, 2020

Ish- zëdhënësi e UÇK Jakup Krasniqi ka denoncuar Dhomat e Specializuara për trajtimin e keq gjatë arrestimit në seancën e parë të gjyqit ku Krasniqi po akuzohet për krime lufte. Në fjalën e tij Krasniqi ka thënë se asnjëherë nuk i ka trajtuar njerëzit kaq keq sa e kanë trajtuar Dhom

Në pritje të një Task-Force të re kundër korrupsionit

October 31, 2020

Qeveria e Kosovës ka shuar Departamentin Special Anti-Korrupsion brenda Policisë së Kosovës, por nuk dihet se kur do të formohet një departament i ngjashëm. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha të premten në një konferencë për media se organogrami i ri i policisë do të përgatitet në bas

Rekord i zi, 418 të infektuar me Covid19 në Kosovë

October 30, 2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.608 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 418 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë rapo

Trump dhuron kaq para në kishë!

October 19, 2020

Prezenca e Donald Trump në një kishë dje në Las Vegas ka prodhuar shumë lajme. Ndër të tjera, presidenti aktual dhe kandidati për president për një mandat të ri nxorri nga xhepi para kesh për të dhuruar për kishën, shkruan Indeksonline. Njëri nga njerëzit më të pasur në botë dhuroi vetëm 20 dollarë në kutin

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira. Rrallë në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë rigë të dobët shiu, ose ndonjë fjollë bore në viset më të larta malore. Temperaturat do të shënojnë ulje të lehta. Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot […]

Thaçi-Daçiq, 8 vjet më parë takohen

Hashim Thaçi në atë kohë në pozitën e kryeministrit të Kosovës, më 19 tetor 2012, është takuar për herë të parë me ish-kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq në Bruksel. Takimi ndërmjet tyre u bë me ndërmjetësimin e baroneshës Catherine Ashton, e cila gjithashtu ishte në takim. Takimi u zhvillua me qëlli